Category Archives: Haşereler

Pireden Kurtulma Yolları

Pireden Kurtulma Yolları-2

İnsan sağlığını ve hatta insan hayatını tehdit eden birçok böcek ve haşere mevcuttur. Bu böcek ve haşereler doğal çevrede çok dikkatimizi çekmezler. Ev ve iş yeri gibi hijyen açısından korunması gereken yerlere böcek ve haşerelerin gelmesi ve yuva yaparak ortamı istila etmesi gibi durumlarda tehlikenin tam olarak farkına varılabilmektedir. Çok çeşitli ve birçok hastalığın yayılmasında ve oluşmasında büyük payı olan böcek ve haşereler birçok araştırmanında konusu olmuştur. Böcek ve haşereler konusunda yapılan araştırmaların çoğu özellikle bulaşıcı hastalıkların yayılma hızını arttırdıklarını ortaya çıkartmaktadır. Bu sebeple birçok sağlık kuruluşu ev iş yeri gibi önemli alanlarda bulunan böcek haşerelere karşı mutlaka ilaçlama işlemlerinin yapılmasını önermektedir.

Pireler Çok Tehlikeli

Birçok böcek ve haşere türünün yanında pireler insan sağlığı için oldukça büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Kan emerek yaşayan pirelerin birçok insan ve hayvanın üzerinde gezmesi çok ciddi bir sorun oluşturmaktadır. Bu gün evde beslenen evcil hayvanlara bile sürekli olarak pire aşıları yaptırmak ve pire ilaçları kullandırmak zorunda olduğumuzu düşünürsek tehlikenin boyutunu daha iyi anlayabiliriz. Pireler nasıl yol edilir konusundan önce pirelerin insanlarda ve hayvanlarda hangi hastalıkların sebebi olduğu bilinmelidir.

  • Pireler kan emdikleri için cilde yapışırlar. Bu sebeple birçok alerjik ve cilt hastalığının sebebi olurlar.
  • Pireler birçok bulaşıcı hastalığın yayılmasına yardımcı olurlar. Bunlardan dizanteri, veba ve humma sadece birkaçıdır.
  • Pireler kan emmek için cildi ısırırlar ve uzun süre orada dururlar bu sebeple salgıları ve dışkıları kana karışmaktadır. Bu sebeple de tifüs gibi birçok hastılığın oluşmasına sebep olurlar.

İlaçlama Şart

Tüm böcek ve haşerelerin ve özellikle pirelerin insanlara sağlık açısından büyük bir tehdit olduğu konusu mutlaka bilinmelidir. Böcek ve haşerelerin doğal ortamda bulunmasının bir sorun oluşturmayacağı düşünülebilir. Ancak ev ve iş yeri gibi hijyen açısından korunması gereken yerlerde asla olmamaları gerekmektedir. Böcek ve haşere istilalarında kurtulmak için ev ve iş yerlerinin ilaçlanması gerekmektedir. http://www.atasehirbocekilaclama.gen.tr internet sitesi ziyaret edilerek konusunda uzman, yetki belgeli ve eğitimli personeli bulunan firmamız tercih edilebilir.

Kene ilaçlama

kene-ilaclama

Bugüne kadar dünyanın dört bir yanında yüz binlerce insanın yaşamını yitirmesine sebep olan hastalıkların bizzat sorumlusu olan kene türleri, günümüzde de insanların doğrudan yaşamını tehdit etmeye devam etmektedir. Ülkemizde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi ile gündeme gelen kene zararları itibarıyla ciddiye alınması gereken ve insanların yaşam alanlarından uzak tutulması gereken böceklerin başında gelmektedir. Keneden bulaşan hastalıklar incelendiğinde bu salgınların pek çoğu insanlar için ölümcül derece tehlikeli olmakta, sorundan kurtulmak içinse kene ilaçlama şirketleri ile biran önce irtibata geçilmesi gerekmektedir. Bakanlık ruhsatı ile yasal olarak hizmet veren kene ilaçlama şirketleri tarafından yürütülen ilaçlama uygulamaları ile kene sokması ihtimali ortadan kaldırılmaktadır.

Piyasadaki kene ilaçlama servisleri arasında birçok yasadışı çalışan kişi bulunduğu için kene ilaçlama şirketleri seçimine özellikle dikkat edilmesi gerekir. Zira korsan olarak faaliyet gösteren bu kişilerin kullandığı ağır kimyasallar böceklere değil insanlara zarar vermektedir. Farklı böcek türleri için değişik ilaç karışımları kullanıldığından öncelikle hangi böcek türü için hangi ilacın kullanıldığının bilinmesi gerekir ki, bu da ancak uzman, eğitimli ve deneyimli kene ilaçlama şirketleri tarafından yapılabilir. Böcek türlerinin belirlenmesi dahi başlı başına profesyonellik gerektiren bir konuyken bir de işin içine kimyasalların girmesi, ilaçlama hizmetlerinde uzman kişilere güvenilmesi bir zorunluluğa dönüştürmektedir.

Kene ilaçlama şirketleri ile soruna kalıcı çözüm ararken, iletişim kurulan firmanın Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilen ilaçları kullandığından da emin olunması lazımdır. Doğru şekilde yürütülen ilaçlama işlemleri ile ev, işyeri, kamuya açık alanlar, depolar ve apartmanlar tamamen bu çok tehlikeli böceklerden kurtulmaktadır. İlaçlama insanların bulunduğu yaşam alanlarını olduğu gibi, bu alanların çevresinde kalan açık alanları da kapsamalıdır. Bahçe ve çim alan gibi bölgeler bu böceklerin konak bulmak için adeta pusu kurduğu yerler olduğundan, sorundan “uzun vadeli” bir şekilde kurtulmak için ilaçlama bölgesine yakındaki açık alanlar da muhakkak dahil edilmelidir. Bir seferde 10-15 bin kadar yumurta dahi bırakabilen türler olduğu için ilaçlamanın da periyodik olarak tekrarlanması, kesin çözüm için gereklidir. Bu şekilde etkili, uzun vadeli ve güvenilir bir çözüm sağlanmış olacaktır.

Detaylı bilgi: http://www.ozilaclama.com/kene-ilaclama/

Hamam Böceği

hamam-bocegi

İnsan sağlığını tehdit eden en kapsamlı sorunlar arasında yer alan hamam böcekleri, popülasyonları inanılmaz bir biçimde gelişen ve insanlar üzerinde “ölümcül” sonuçlar doğurabilen hastalıkları taşıyan son derece dirençli bir böcek takımıdır. 4 binden fazla türü olduğu bilindiğinden çok çeşitli alanlarda ve insanlar için yaşam kelimesinin dahi anılamayacağı kötü şartlarda yaşayabilirler. Hamam böceklerinden kesin ve hızlı bir şekilde kurtulmayı sağlayacak ilaçlar üzerinde yıllar boyunca süren araştırmalar, günümüzde bu böcek takımına karşı çok etkili kimyasallar geliştirilmesini sağlamıştır. Hamam böcekleri ile mücadelede kullanılan ilaçların etkili olmasından bahsetmek için öncelikle ilaçlama işlemini yapan firmanın uzmanlığından bahsetmek gerekir. Çünkü hamam böcekleri; yanlış uygulamalarla daha da dirençli hale gelebilen, sayıları katlanarak artabilen, kimyasallara tam bağışıklık kazanabilen ve önlenemez bir probleme dönüşebilen canlılardır. Bu sebepten ötürü hamam böcekleri konusunda bilgili, mücadele konusunda eğitim almış, kesinlikle ama kesinlikle “ruhsatlı” çalışan ve Sağlık Bakanlığı yönetmeliklerine uygun iş yapan firmalarla çalışılmalıdır.

Piyasada satılan böcek ilaçları ile hamam böceklerinden uzun vadede kurtulmanın mümkün olmaması, bu sorun için özel ilaç karışımlarının kullanılmasına neden olmaktadır. Soruna neden olan türün doğru tespit edilmesi, uygulanacak ve sorunun çözümünü sağlayacak ilacın belirlenmesi açısından belki de ilaçlama işleminin en önemli ayağıdır. Birçok insan hamam böcekleri ile ilgili yaşadığı sorunlardan bir türlü kurtulamadığından şikayet etse de, aslında bu durumun oluşmasının en büyük nedeni yapılan yanlış ilaçlamalardır. Hamam böcekleri ile mücadelede kullanılan hatalı kimyasallar nesilden nesle canlıların güçlenmesini ve yeni ilaçlara da bağışıklık geliştirmesini sağlar.

Hamam böceği sorunundan kurtulmak için yetkili olan ve belgelerle bu yetkiyi ispat edebilen firmalarla çalışılması; böcek sorunundan kısa süre içinde kurtulma, sorunun kısa süre sonra tekrarlanmaması, ilaçlama yaparken insanların zarar görmemesi, yumurtaların da hedef alınarak sorunun kökten çözümleri gibi pek çok avantaj sağlayacaktır. Aksi takdirde kanserojen içerikli kimyasallarla hem insan sağlığı hiçe sayılmakta hem de böcek sorunu daha da büyüyerek devam etmektedir. Hamam böceği sorunu, uzman bir müdahale ile çözülebilen bir problemdir.
Hamam böceği hakkında tüm bilgilere ve hamam böceği ilaçlama hizmeti için hamambocegi.us web sitesine ulaşabilirsiniz.

Fare ilaçlama

fare

Fare sadece bir canlının değil birçok kemirgenin bunların başında ev faresi olmak üzere çok sayıda memeliye verilen ortak isimdir. Halkımız arasında birçok farklı türleri olduğundan büyüğüne sıçan küçüğüne ise fare ismi verilmektedir. Büyüklükleri fark etmeden koşarlar, sıçrarlar, tırmanırlar ve yüzerler. Bu birçok canlıda olmayan özelliklerdir. En çok kabuklu yiyecekleri severler. Yapıları gereği en dar olarak görülen yerlerde zorlanmadan geçerler. Boruları veya duvarları kemirerek farklı taraflara ulaşırlar. Ayrıca yüksek yerlerden düşmelerine rağmen hiçbir zararlılık görmezler.

Genelde canlıların yediği her şeyden yeme özellikleri de vardır. Tabi bu yedikleri ürünlerin birçoğunu kemirerek yok ederler. Suyu ise yedikleri besinlerden karşılayarak temin ederler. Fareler normal bir canlıya göre daha fazla hızlı bir şekilde koşarlar. Ayrıca farelerin üreme özellikleri gereği deneylerde de sıkça kullanılmaktadır. Deneyde kullanılan bu canlılar insanların bulunduğu birçok ortama kolaylıkla uyum sağlayabilmektedirler.

Fare İlaçlama Şirketleri

Fare ilaçlama konusunda destek veren sayısız şirket bulunmaktadır. Bu çirkin ve zararlı haşereler, insan hayatı ve sağlığı üzerinde göstermiş oldukları tesirler nedeniyle önemlidir. Yapmanız gereken fare ilaçlama şirketleri arasında zirveye oynayan, müşterilerini en çok memnun eden ve en önemlisi de kesinlikle yaptığı hizmetin arkasında duran Öz İlaçlama firması ile iletişim kurmanızdır.

Fareler yaşadığımız ortamları fazlası ile seven canlılardır. Bu yüzden ortamda ki ürünlerimize zarar verebilmektedirler. Bu zararın yanı sıra bizim sağlığımız üzerinde de çok büyük zararları olabilir. Bu yüzden canlının olduğu ortamlar ilaçlama yöntemi ile temizlenebilir. Çünkü bu canlı ısırdığı zaman ağzında ki tüm zararlı mikropları sizlere bulaştırabilir. Ayrıca salyasında ki madde ile sizleri ısırdığı fark etmeye bilirsiniz. Bu yüzden sizin sağlığınız üzerinde büyük zararlara neden olabilir.

Bu yüzden fareleri insanların yaşadığı ortamdan ilaçlama yolu ile uzaklaştırmak gerekmektedir. Biz bu konuda gerekli deneyime sahibiz. Uzman ekibimiz ile ilaçlama konusunda sizlere çalışmalar yaparak sizi bu tehlikeden uzaklaştıracaktır. Bu işlemler için kullandığımız ürünler Bakanlık onaylı olup sizlerin gönlünü rahatlatacak kalitededir. Farelerin sizleri ısırdığı zaman ne denli büyü sağlık sorunlarına yol açacağını bilmeniz gerekmektedir. Bizler sizi bu sağlık sorunları yaşamadan önce hemen kurtarabiliriz. Çünkü yaptığımız ilaçlama işlemi ile bütün riskleri ortadan kaldırmaktayız.

ruhsat kabı