İlaçlama Şirketleri

bocek-ilaclama-firmalari

İlaçlama şirketi adından da anlaşılacağı üzere böcek, haşere, kemirgen gibi zararlı tr hayvanları yok etmek, temizlemek için ilaçlama yöntemini uygulayan firmadır. Bu şirketin çalışma alanı çoğunlukla okul, hastane, imalathaneler, evler, iş yerleri, sokaklar ve evcil hayvanların yaşadıkları mekânlarıdır. Yani insanların yaşadıkları her alan bu şirketin iş sahasıdır.

İlaçlama şirketi göreve çıktığı zaman öncelikle ilaçlama uygulanacak yerin ön bilgisini ister. Ne tür haşere veya kemirgenin olduğu hakkında bilgilendikten sonra gerekli alet edevatını da ona göre seçildikten sonra uygulama alanını işin yapılma tekniğine veya kullanılacak kimyasala göre tedbirini alarak işe koyulur. İlaçlama işinde uzman personellerden biri olan Tarım mühendisinin yönergelerine göre yapılan ilaçlarla uygulamaya geçilir. İlaçlama yapılacak alanın sahibinden veya yetkilisinden açıkta kalan yiyecek, giyecek, oyuncak gibi nesnelerin ortamdan uzaklaştırılması istenebilir. Her ihtimale karşı bu tedbirler alınabilir. İlaçlama uygulamasından sonra ilaçlama personelinin belirttiği hususlar göre davranılması önem arz etmektedir. Ne zaman temizleme yapılacağı veya o mekâna ne zaman girileceği konusunda bu uyarılar uymakta fayda vardır. İlaçlama firmaları belirli şartlar altında kurularak faaliyetlerine başlayabilirler.  Firma personelinin eğitimi, uygulama şekli şirket yetkilileri tarafından sağlanır. Kullanacağı ekipmanlarının nasıl imha edileceğini de ayrıntılı olarak belirtilir. 2011 yılında çıkarılan bir yasayla Sağlık bakanlığının yetki belgisini almamış firmalar ağır cezai uygulamaya maruz kalacaklarıdır. Bu şekilde ilaçlama işini her kes yapamayacaktır. Bu amaçla bilgi kirliliğini ve çevreye, insana verilen zararlar engellenmiş olur.

İlaçlama şirketleri kendi bünyelerinde son teknolojik malzemeleri bulundurarak, hızlı ve etkili sonuç alabilmektedirler. Böcek, haşere gibi mahlûkların çoğalmasını, yayılmasını engellemek adına birçok teknik icra edilir. Kokulu, kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama, tuzak gibi teknikler kullanılır. Bu teknikler sayesinde bazen haşere veya böcekler aldıkları yemi yiyerek ölürler. Diğerleri de zehirlenen böceği veya haşereyi yemekle onların zehirlenmesi sayesinde birçok böcek temizlenmiş olur. Buharlama yöntemi ile en küçük gözenekler bile yok edici ilaç girerek tüm haşereler en etkili bir biçimde temizlenmiş olur. Temizlenmesi ile birçok hastalığın ve zararın da önüne geçilmiş olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ruhsat kabı