Tag Archives: Kene İle Mücadele

Kene ilaçlama

kene-ilaclama

Bugüne kadar dünyanın dört bir yanında yüz binlerce insanın yaşamını yitirmesine sebep olan hastalıkların bizzat sorumlusu olan kene türleri, günümüzde de insanların doğrudan yaşamını tehdit etmeye devam etmektedir. Ülkemizde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi ile gündeme gelen kene zararları itibarıyla ciddiye alınması gereken ve insanların yaşam alanlarından uzak tutulması gereken böceklerin başında gelmektedir. Keneden bulaşan hastalıklar incelendiğinde bu salgınların pek çoğu insanlar için ölümcül derece tehlikeli olmakta, sorundan kurtulmak içinse kene ilaçlama şirketleri ile biran önce irtibata geçilmesi gerekmektedir. Bakanlık ruhsatı ile yasal olarak hizmet veren kene ilaçlama şirketleri tarafından yürütülen ilaçlama uygulamaları ile kene sokması ihtimali ortadan kaldırılmaktadır.

Piyasadaki kene ilaçlama servisleri arasında birçok yasadışı çalışan kişi bulunduğu için kene ilaçlama şirketleri seçimine özellikle dikkat edilmesi gerekir. Zira korsan olarak faaliyet gösteren bu kişilerin kullandığı ağır kimyasallar böceklere değil insanlara zarar vermektedir. Farklı böcek türleri için değişik ilaç karışımları kullanıldığından öncelikle hangi böcek türü için hangi ilacın kullanıldığının bilinmesi gerekir ki, bu da ancak uzman, eğitimli ve deneyimli kene ilaçlama şirketleri tarafından yapılabilir. Böcek türlerinin belirlenmesi dahi başlı başına profesyonellik gerektiren bir konuyken bir de işin içine kimyasalların girmesi, ilaçlama hizmetlerinde uzman kişilere güvenilmesi bir zorunluluğa dönüştürmektedir.

Kene ilaçlama şirketleri ile soruna kalıcı çözüm ararken, iletişim kurulan firmanın Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilen ilaçları kullandığından da emin olunması lazımdır. Doğru şekilde yürütülen ilaçlama işlemleri ile ev, işyeri, kamuya açık alanlar, depolar ve apartmanlar tamamen bu çok tehlikeli böceklerden kurtulmaktadır. İlaçlama insanların bulunduğu yaşam alanlarını olduğu gibi, bu alanların çevresinde kalan açık alanları da kapsamalıdır. Bahçe ve çim alan gibi bölgeler bu böceklerin konak bulmak için adeta pusu kurduğu yerler olduğundan, sorundan “uzun vadeli” bir şekilde kurtulmak için ilaçlama bölgesine yakındaki açık alanlar da muhakkak dahil edilmelidir. Bir seferde 10-15 bin kadar yumurta dahi bırakabilen türler olduğu için ilaçlamanın da periyodik olarak tekrarlanması, kesin çözüm için gereklidir. Bu şekilde etkili, uzun vadeli ve güvenilir bir çözüm sağlanmış olacaktır.

Detaylı bilgi: http://www.ozilaclama.com/kene-ilaclama/

ruhsat kabı